Často kladené otázky RefectoCil (FAQ)

1.       Jak vybrat správnou barvu?

Ideální je sladit barvu obočí s barvou vlasů, tzv. Total Look, případně zvolit barvu maximálně o dva odstíny tmavší. Naše oxidantní barvy se mohou vzájemně míchat a lze tak vytvářet individuální odstíny přesně na míru, teplé i studené.

 

2.       Jaký je rozdíl mezi tekutým a krémovým oxidantem? (cream x liquid)

Oxidanty se liší pouze v konzistenci a množství, které se na barvení používá, účinnost je stejná. Na našich školeních pracujeme raději s variantou krémovou, lépe se rozmíchává, barva je hustší a méně stéká. Jediným přípravkem, který lze aktivovat pouze krémovou variantou oxidantu, je odbarvovací pasta Blond Brow.

 

3.       V jakém poměru míchat barvu s oxidantem?

2 cm barvy se krátce před barvením rozmíchají pomocí přiložené tyčinky či štětečku s 10 kapkami RefectoCil Oxidantu liquid (nebo 15-20 kapkami RefectoCil Oxidantu cream) v kosmetické misce do konzistence krémové pasty.

 

4.       Lze míchat jednotlivé odstíny barev?

Naše oxidantní barvy RefectoCil se mohou vzájemně míchat a lze tak vytvářet individuální odstíny přesně na míru, teplé i studené. Nelze však kombinovat řadu oxidantních barev s řadou Sensitive.

 

5.       Jak dlouho vydrží řasy a obočí obarvené? Za jak dlouho je potřeba barvení opakovat?

Barva na řasách či obočí vydrží 4 – 6 týdnů.

 

6.       Kdy nejdříve mohu obočí znovu nabarvit?

Pokud barva neodpovídá požadovanému odstínu či Vašemu očekávání, lze obočí ihned znovu nabarvit. Oblast důkladně očistěte nemastným odličovačem Micellar Eye Make Up Remover a fyziologickým roztokem Saline Solution, aby se odstranily všechny zbytky původní barvy. Pokud si nejste jistá barevným tónem, doporučujeme počkat do dalšího dne a v případě potřeby se k přebarvení vrátit.

 

7.        Je možné barvy RefectoCil používat v těhotenství a při kojení?

Nemáme žádné informace, že by použití těchto barev během těhotenství nebo kojení mělo jakýkoliv negativní dopad, ale vezměte prosím na vědomí, že nebyla provedena žádná speciální studie zaměřená přímo na těhotné a kojící ženy. Z tohoto důvodu doporučujeme poradit se před případným použitím se svým lékařem.

 

8.       Co vše potřebuji k barvení obočí?

K barvení oxidantními barvami RefectoCil potřebujete pouze barvu, oxidant a mističku s tyčinkou na rozmíchání a nanášení barvy. Pro pohodlnější aplikaci doporučujeme pořízení naši aplikační sady se štětečky, které mají i spirálku na rozčesávání chloupků.

 

9.       Máte nějaký set pro začátečníky?

Ano, začátečníkům nabízíme s 15% slevou RefectoCil Startovací set Mini, který obsahuje 2 barvy (modročernou a  hnědou), 3% oxidant liquid, 4 páry depilačních proužků na obočí, silikonové podložky a plastovou mističku. Složení setu nelze měnit.

 

10.   Postupovala jsem podle návodu, ale výsledný barevný efekt byl málo/moc intenzivní.

Stejně jako u barvení vlasů, každý typ chloupků reaguje na barvu individuálně. Doporučujeme intenzitu obarvení průběžně kontrolovat - vždy setřít kousek barvy vatovou tyčinkou na čištění uší a podle intenzity odstínu buď barvu smýt nebo opět nanést a nechat ještě chvilku působit.

 

11.   Obarví barvy RefectoCil v případě řídkého obočí i pokožku?

Oxidantní barvy RefectoCil jsou primárně určeny na obarvení chloupků, ne kůže. Pokud si přejete obarvit i pokožku, použijte spíše barvy Sensitive, fungující na bázi dusičnanu stříbrného, tam je tento sekundární efekt výraznější.

 

12.   Kdy je vhodné použít barvy Sensitive a jak se aplikují?

Produkty řady Sensitive jsou určeny pro případy, kdy je pokožka přecitlivělá a reaguje na oxidantní barvy podrážděním. Fungují na bázi rostlinných výtažků: řebříček, jírovec, měsíček lékařský, zelený čaj, světlice barvířská, hortenzie, čínské Galle, třezalka, ořech, jalovec, zlatobýl, kopřiva, borůvka, červené víno a aktivují se developerem obsahujícím dusičnan stříbrný. Celá aplikace probíhá ve dvou separátních krocích, barva s developerem se nemíchá. Před aplikací doporučujeme pečlivě nastudovat návod na našich webových stránkách https://www.kosmetika-mako.cz/detail/refectocil-sensitive-barva-na-rasy-cerna-15-ml, mezi aplikací barvy a developer gelu doporučujeme 3 - 5 minut nechat chloupky proschnout.

 

13.   Lze barvy Sensitive kombinovat s oxidantními barvami?

Určitě NE, oba druhy barev fungují na rozdílném principu, aktivují se rozdílnými látkami (oxidantem x dusičnanem stříbrným) a nelze je tudíž vzájemně míchat.     

 

14.   Je možné barvy používat na permanentní make-up? Případně po jak dlouhé době?

Ano, naše barvy lze použít na permanentní make up, pokožka však musí být kompletně zahojená a zdravá. Úplně zahojení pokožky trvá v průměru 21 dní.

 

15.   Jak zesvětlit obočí či odbarvit starou barvu?

K zesvětlení obočí až o 3 odstíny, přípravě šedivého / bílého obočí k barvení či odstranění staré barvy slouží zesvětlovací pasta Blond Brow. Rozmíchává se vždy pouze s krémovým oxidantem a před její aplikací si pečlivě prostudujte návod na našich stránkách. Nikdy ji nepoužívejte na řasy!

 

16.   Proč by se nemělo obočí barvit po použití samoopalovacích přípravků?

Při barvení obočí následně po použití samoopalovacích přípravků může dojít k nežádoucímu nažloutlému zbarvení pokožky.

 

17.   Obarvené vlasy vyžadují následnou péči. Platí to také pro barvené řasy a obočí?

Ano, následná péče vrátí řasám a obočí nejen sílu a lesk, ale také prodlouží životnost barvy. Jako noční intenzivní péči doporučujeme Care Balm. Na denní péči je vhodný Styling Gel, který chloupky nejen vyživí, ale navíc zafixuje ty neposlušné do správné polohy.

 

18.   Jak funguje RefectoCil Lash & Brow Booster 2 v 1? 

Klíčovou aktivní látkou našeho boosteru je olej z mořského korálu Trsovníku lékařského, který znatelně prodlužuje růstovou fázi chloupků, stimuluje jejich kořínky a celkově podporuje růst jednotlivých chloupků řas a obočí. Dále také zlepšuje jejich strukturu a pružnost a zabraňuje lámání a předčasnému vypadávání. Protože se tato látka přirozeně vyskytuje v korálech Plexaura homomalla, je bioaktivní a lidské tělo ji tudíž vstřebává mnohem snáze než uměle vyrobené látky. Biotin a D-panthenol pak chloupky vyživují a pečují o ně v každé fázi růstu, vyhlazují jemnou vlasovou kutikulu a dodávají obočí a řasám krásný lesk. 

 

19.   Jakým způsobem a jak často se musí booster aplikovat, aby byl efekt viditelný?

Efekt používání boosteru je viditelný již po šesti týdnech, po deseti týdnech bude Vaše obočí výrazně hustší a silnější a řasy budou až o 56 % delší. Aplikuje se denně před spaním, úzkou špičkou aplikátoru ke kořenům řas, širokou spodní stranou na čisté a suché obočí. Účinnost boosteru je založena na pravidelném používání po dobu několika týdnů. Pokud je používání přerušeno, účinnost se snižuje. 

 

20.   Na jak dlouho vydrží obsah jednoho balení RefectoCil Lash & Brow Boosteru?

Obsah 6 ml vydrží při každodenním používání na obočí nebo řasy po dobu 6 až 7 měsíců.

 

21.   Lze používat RefectoCil Lash & Brow Booster během těhotenství?

Většina výrobců je velmi opatrných při doporučování svých výrobků těhotným ženám. I firma GW, výrobce RefectoCil Lash & Brow Boosteru, standardně pro dodržení maximální opatrnosti nedoporučuje používat tento produkt během těhotenství. Je to proto, že dosud neprováděli žádné zvláštní studie zaměřené přímo na těhotné ženy. Nicméně hlavní aktivní látkou je přírodní výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského, všechny produkty této značky jsou přísně oftalmologicky testovány, aby neškodily velmi citlivému očnímu okolí a booster neobsahuje z našeho pohledu žádnou látku, která by byla zdraví škodlivá. Každopádně doporučujeme se před případným použitím poradit se svým lékařem.

 

22.   Může se RefectoCil Lash & Brow Booster aplikovat na obarvené obočí, nesníží se tím trvanlivost barvy?

Ano, může, aplikace nemá vliv na trvanlivost barvy. Pouze doporučujeme 24 hodin po obarvení Lash & Brow Booster vynechat.